Філософські читання» 2024: «Антропологічний вимір комунікативних процесів у сучасному світі»

13 листопада 2024 року на посвяту щорічному Всесвітньому дню філософії кафедра філософії серед низки своїх програмних заходів «Тижня філософії» провела Всеукраїнські «філософські читання». Тематикою читань обрана проблема антропологічного виміру комунікативних процесів у сучасному світі.

Всесвітній день філософії акцентує увагу на людині як розумній істоті, здатній осмислювати себе, суспільство та світ. На філософських читаннях цю інтенцію було реалізовано. Вони присвячувалися дослідженню людини та її сутнісним характеристикам (як то – здатності до мови, мислення і самовираження), які проявляються та трансформуються у сучасних комунікативних процесах. Цей підхід дозволив розглянути людину як ключовий суб’єкт комунікації і вивчати її вплив на людську природу, суспільні зв’язки та культурні практики.

Формат наукового заходу Всеукраїнських «філософських читань» передбачав змішану участь – через онлайн підключення та оффлайн. У роботі «читань» у режимі оффлайн взяли учать співробітники кафедри філософії на чолі з завідувачем кафедри філософії Л.Г. Дротянко та керівництво деканату ФЛСК – в.о. декана Н.І. Мельник,  заступник декана з наукової та міжнародної діяльності А.М. Кокарєва. Наші кафедри-партнери і гості з київських вишів, Центру гуманітарної  освіти НАН України, Державної служби якості освіти України, науковці з міста Вінниці, Дрогобича, Ірпеня, Кропивницького, Миколаєва, Одеси, Переяслава, Хмельницького а також магістранти освітньо-професійної програми «Філософія комунікації» були на зв’язку у дистанційному режимі, що й дозволило в теперішніх умовах правового режиму воєнного стану провести захід у всеукраїнському представництві.

Виражаємо вдячність керівництву факультету за щорічну підтримку у проведенні філософських читань і участь в урочистих вітаннях учасників на відкритті заходу! В.о декана Н.І. Мельник відзначила, що філософсько-освітній вимір комунікації з’ясовує і продукує необхідні гуманітарні смисли та значення, які закладають основу для нових, більш плідних комунікацій між людьми та практичних перетворень. Заступник декана з наукової та міжнародної діяльності А.М. Кокарєва звернула увагу на актуальність тем філософських читань та його широке наукове представництво. З урочистою промовою та побажаннями успішної роботи виступили завідувач кафедри філософії Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики УДУ імені Михайла Драгоманова К.С. Гончаренко, завідувач кафедри філософії, політології та психології Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Ю.В. Харченко і науковець Центру гуманітарної освіти НАН України Т.Д. Суходуб. Вони наголосили на важливості вдумливого та серйозного діалогу з представленої тематики. Дослідження таких аспектів людської комунікації, яка стосується ідентичності, міжособистісних та культурних зав’язків, взаємодії з суспільством та технологічним середовищем допомагає глибше зрозуміти, як комунікація формує нашу сучасну реальність та впливає на природу людського буття. В цьому ж процесі підвищується культура самого філософського мислення, культура мовлення та слухання, які сприяють повазі, взаєморозумінню та професійній співпраці академічного співтовариства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *