«Філософські читання» 2021: екологічний дискурс

16 листопада 2021 року стартували онлайн щорічні святкові заходи кафедри філософії ФЛСК НАУ, які присвячуються даті проведення Всесвітнього дня філософії. Цією датою, що припадає кожного року на третій четвер листопада, ЮНЕСКО привертає увагу міжнародної спільноти до неминущої цінності філософії для розвитку людської думки кожної культури та кожної людини. Філософія є тією дисципліною, яка покликана стимулювати критичне і незалежне мислення людини для можливості кращого розуміння нею навколишньої дійсності в ім’я ідеалів терпимості і миру. Програмні заходи кафедри філософії повною мірою відповідають символізму цього свята.

16 листопада кафедра філософії провела Всеукраїнські «філософськи читання» «Екологічний імператив сучасності у системі людина-природа». Цей захід об’єднав  науковців та всіх небайдужих у прагненні осмислити одну з глобальних проблем людства – екологічну проблему і, насамперед, з’ясувати інтелектуальну, моральну та практичну спроможність людства її вирішувати.

Відкриваючи роботу «філософських читань» співголова оргкомітету завідувач кафедри філософії ФЛСК НАУ, професор Л.Г. Дротянко відзначила особливу гостроту екологічних проблем для людства і, на превеликий жаль, подальшу тенденцію  погіршення екологічної ситуації. Вона підкреслила особливу роль філософії у сукупній системі знань про природу: філософія  протягом історії свого існування завжди відображала проблеми буття людини і природи, прагнучи надати певну гармонію їх взаємодії. Всім учасникам передали побажання плідної та натхненої співпраці.

У роботі «читань» взяли учать співробітники кафедри філософії, колеги з київських вишів, науковці з міста Кропивницького, а також магістранти освітньо-професійної програми «Філософія комунікації».

Формат зустрічі передбачав виступи доповідачів та обговорення представленої тематики.

Цей захід був проведений за підтримки кафедр-партнерів – кафедри філософії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова і кафедри філософії, політології та психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.