Доля людини у ХХІ столітті

29 лютого 2024 року, о 15.20 онлайн на платформі Classroom (Meet) відбулося засідання кіноклубу «Історія європейської філософії: видатні мислителі». Засідання клубу проводили модератори – доценти кафедри філософії Скиба Оксана Петрівна, Матюхіна Олександра Анатоліївна та старший викладач Мокляк Лариса Іванівна. Тема засідання: «Доля людини у ХХІ столітті» (на основі перегляду і обговорення документального фільму режисера Рона Фріке «Самсара» (2011 р)). У межах вивчення обов’язкової дисципліни «Філософія» одвічні філософські проблеми, які турбували людину в усі часи були представлені глядачам не мовою навчальної дисципліни, а за допомогою майстерно створеного режисером Роном Фріке відеоряду. Родючі землі і стародавні пустелі, дрімучі ліси і промислові центри, старовинні священні храми і мегаполіси, зони стихійних лих і спокійні благополучні континенти. Добро і зло, багатство і бідність, війна і мир, життя і смерть проходять перед очима глядача у безкінечному колесі «самсари», постають у багатоманітті художніх образів. Під час засідання кіноклубу в ході обговорення і дискусії учасники звернули увагу на контрастність природного та людського світів – величну красу і могутність природи поряд з ницістю людського існування та нерозважливим технологічним розвитком. Цей майстерний відеоряд закликає сучасну людину задуматися над наслідками відчуження людини від власної родової сутності, підміни справжніх цінностей псевдоцінностями в епоху глобальних екологічних та соціальних викликів. Учасники також звернули увагу на колізії між проголошеними ідеалами гуманізму та фактичними сучасними моральними переконаннями людей, між теоретичною свідомістю та практичною (практичним та теоретичним розумом за І. Кантом). Студенти намагалися визначити орієнтири розвитку моральної свідомості сучасної людини та виявити проблемність їх реалізації. Ці питання жваво обговорювалися під час чергового засідання кіноклубу. Особливо активну участь  у обговоренні взяли студенти 2 курсу: Годованець Аліна (ФЕБА 220), Давидюк Мілена (ФЕБА 220), Завадська Світлана (ФЕБА 220), Попович Вікторія (ФЕБА 220) та інші.